Podłogi Europarkiet

Mozaika, deska podłogowa, parkiet, a może modne panele? Jak wybrać idealną podłogę krok po kroku.

Dobrze dobrana podłoga stanowi fundament estetyczny mieszkania. Niestety, już sam wybór sposobu wykończenia to nie lada wyzwanie, a to przecież tylko początek drogi. Łatwo zgubić się w gąszczu promocji, opinii znajomych, zdań fachowców czy też, zwyczajnie — półek marketu budowlanego. Jak przez to przebrnąć? Żeby uniknąć zdezorientowania, najlepiej trzymać się jednego, rzetelnego źródła. Jak się okazuje, z pomocą przychodzi portal wielotematyczny Porady Życiowe.

Rodzaj podłogi

Podłoga podłodze nie równa. Warto mieć świadomość tego, że każda opcja ma swoje wady i zalety. Jeśli zależy nam na trwałości, najlepszym rozwiązaniem będzie deska podłogowa, niestety największą wadą deski jest jej astronomiczna wręcz cena, oraz konieczność okresowego, uciążliwego cyklinowania w miarę użytkowania. Tradycyjny parkiet z klepek jest z kolei rozwiązaniem tańszym, lecz nieco już przestarzałym, wymagającym o wiele większych umiejętności przy montażu. Niewłaściwie ułożony po jakimś czasie będzie niemile zaskakiwał nas co raz to kolejnymi luźnymi elementami oraz nieestetycznymi szczelinami.

Najbardziej ergonomicznym i zarazem estetycznym rozwiązaniem będą zdecydowanie modne panele podłogowe. Za wyborem tym stoi nie tylko bardzo korzystny stosunek ceny do jakości, ale także łatwość montażu i świetny wygląd. Nie bez powodu jest to najczęściej wybierany rodzaj pokrycia podłóg. Jeśli szukamy jednak czegoś najwyższej jakości, co wyróżni nasze wnętrze, a przy tym da nam poczucie luksusu i wyjątkowości, warto zwrócić się do specjalistów w tej dziedzinie. 

Miejsce przeznaczenia

Wybór podłogi należy rozpocząć od miejsca jej przeznaczenia. Podłoga w kuchni czy jadalni będzie narażona na bardzo intensywne użytkowanie, przez co może szybko się niszczyć. Warto więc wybrać dobrej jakości panele o wysokiej klasie ścieralności, a wystrzegać się podłóg z litego drewna. W sypialni i salonie możemy pozwolić sobie na pełną ekstrawagancję. Tutaj świetnie sprawdzą się rozwiązania proponowane przez Europarkiet, takie jak na przykład podłogi z białego dębu wiecznego. Taka podłoga może wydać się zbędnym luksusem, trzeba jednak pamiętać, że oprócz estetyki, wysokiej jakości produkt oferuje też trwałość, a co za tym idzie bezpieczeństwo i w dalszej perspektywie — oszczędności. Nie będziemy musieli bowiem zmuszeni wymieniać podłogi po kilku latach. 

Na co się zdecydować?

Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę nasze oczekiwania oraz możliwości finansowe, warto uwzględnić też koszt montażu. Dokonanie dobrego wyboru nie jest proste, choć najbardziej możliwe, wystarczy trzymać się wymienionych zasad i znać produkt, który kupujemy. Poczucie zagubienia jest naturalne, z czasem odnajdziemy produkt, którym będziemy cieszyć się przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *