Meble na wymiar w tradycyjnej kuchni

Klasyczna aranżacja kuchni czyni z niej wnętrze przytulne, przyjemne i przyjazne. W takim wnętrzu chętnie przebywa się nie tylko na czas gotowania czy jedzenia posiłków. Klimat klasycznej kuchni tworzą meble w dawnym stylu i rustykalny wystrój. Ze względów praktycznych najlepiej wybrać szafki na wymiar. Wystrój najlepiej tworzyć tak, jak to dyktuje serce.

Jaka jest kuchnia klasyczna?

Dominujące barwy w takim wnętrzu to biel, kremowy odcień bieli i różne odcienie brązu. Dominować mogą także, choć to rzadszy wybór, pastelowe odcienie zieleni oraz kolor niebieski. W takich kolorach wybiera się meble na wymiar i takie dominują w wystroju. Szafki kuchenne mogą mieć dwa różne kolory. Jeden pojawia się w korpusie szafek, na blatach i na półkach, a drugi na drzwiczkach. Decydując się na kuchnię klasyczną, trzeba wybrać meble w dawnym stylu, czyli bardziej dekoracyjne np. ze żłobieniami.

W kuchni takiej znajduje się sporo drewna. Szafki są albo drewniane, albo z materiałów drewnopochodnych, ale wykończone tak, by wyglądać na drewniane. Kuchnie klasyczne to przytulne wnętrza. Nie brak w nich tkanin np. chodniczki, obrusy, nie brak ozdób, ziół w doniczkach i różnych dekoracyjnych przedmiotów użytkowych. Najważniejszym meblem poza szafkami jest stół, zwykle wykonany z drewna.

Tradycyjna kuchnia i meble na wymiar

Współczesna taka kuchnia to pełna wygoda i funkcjonalność. Można zamówić szafki pod wymiar, więc dobrze wykorzystuje się powierzchnię wnętrza. Dzięki temu jest ono także bardziej funkcjonalne. Można bowiem wybrać takie meble kuchenne, które najbardziej odpowiadają potrzebom. Jeśli wnętrze jest większe, w środkowej jego części może stanąć wyspa. Zamawiając meble na wymiar, można zamówić także i jej wykonanie. Wyspa pasuje i do kuchni nowoczesnych, i klasycznych. W tradycyjnych będzie miała jednak inną stylistykę.

W kuchniach klasycznych poza typowymi szafkami górnymi i dolnymi spotyka się także półki oraz szafki z drzwiczkami ze szkłem. Pozwalają one na wyeksponowanie naczyń i ceramiki, które w tradycyjnej kuchni pełnią rolę ozdobną na równi z przedmiotami o typowo dekoracyjnym charakterze. Meblem z dawnych lat, który obecnie znów staje się modny, jest kredens. Warto go mieć w swojej klasycznej kuchni. Podobnie jak i inne meble kuchenne, może on być zrobiony na zamówienie.

Jakie meble na wymiar zamówić?

Wybierając meble, trzeba zastanowić się nad ich rodzajem oraz kolorem. Ważna jest także wielkość zabudowy oraz jej usytuowanie we wnętrzu. Warto przeanalizować, ile szuflad się potrzebuje, ile głębokich, ile dużych blatów i podobne zagadnienia. Trzeba też pamiętać, że kuchnie klasyczne powinny być nie tylko piękne i przytulne, ale też przestronne. Nie da się powiększyć wnętrza. Można jednak, jeśli nie jest duże, zadbać o optyczne jego powiększenie. Priorytetem trzeba wtedy uczynić wybór jasnych szafek kuchennych. Najlepszym wyborem będą białe, bo w największym stopniu odbijają światło słoneczne. Jeśli kuchnia ma tradycyjny wystrój, to nawet z białymi szafkami będzie ona ciepłym wnętrzem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *